Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 15

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Syd giv
N-S i zon
E
kn1097
Kkn983
kn105
8432
K842
104
D92
KDkn96
E6
ED7
874
1075
D53
652
EK63

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N67634
S67634
Ö767108
V767108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 3 Ö-1 E 50 33.0/1.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 4 Ö-1 E 50 33.0/1.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Mats Fagher - Christopher Davies 1NT Ö+1 E -120 30.0/4.0
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 1 Ö+2 5 -140 26.0/8.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Gun Borg - Bengt Andersson 3 Ö= E -140 26.0/8.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 2 Ö+1 E -140 26.0/8.0
Tommy Rhedin - Lena Holmlund Magnus Wikman - Margareta Wikman 1NT Ö+2 2 -150 22.0/12.0
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Tina Fredriksson - Arne Andersen 2 Ö+2 E -170 12.0/22.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Agneta Björklund - Anette de la Motte 1 Ö+3 E -170 12.0/22.0
May Petersson - Eva Sulz Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius 2 Ö+2 E -170 12.0/22.0
Ingvar Josefsson - Anders Meuller Lennart Ryberg - Anne Leppänen 2 Ö+2 E -170 12.0/22.0
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Ulla Kastensson - Jan Kuuse 2 Ö+2 E -170 12.0/22.0
Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård Börje Filipsson - Maya Adrian 1 Ö+3 E -170 12.0/22.0
Dag Thundal - Göran Lundqvist Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 1 Ö+3 E -170 12.0/22.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Alf Falk - Henrik Aronsson 1 Ö+3 E -170 12.0/22.0
Bertil Järnros - Leif Fors Marita Hallberg - Peggy Veerman 2 Ö+2 E -170 12.0/22.0
Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson 3 S-3 2 -300 2.0/32.0
Annika Westin - Bosse Johansson Bo Windisch - Lillemor Windisch 4 Ö= E -420 0.0/34.0
Arne Edberg - Inga Edberg     - -/23.1