Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 13

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Nord giv
alla i zon
EKkn9
KDkn
kn8762
5
72
732
E4
EKkn764
8654
E985
953
108
D103
1064
KD10
D932

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N510795
S610796
Ö73545
V73545
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Annika Westin - Bosse Johansson 3NT S= E 600 34.0/0.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Ingvar Josefsson - Anders Meuller 2NT S+2 E 180 32.0/2.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson 1NT S+2 E 150 29.0/5.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Lennart Ryberg - Anne Leppänen 1NT S+2 E 150 29.0/5.0
Gun Borg - Bengt Andersson Magnus Wikman - Margareta Wikman 2 N+1 8 140 21.0/13.0
Alf Falk - Henrik Aronsson Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 2 N+1 E 140 21.0/13.0
Börje Filipsson - Maya Adrian Kerstin Sjölund - Guy Hansson 2 N+1 10 140 21.0/13.0
Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 2 N+1 E 140 21.0/13.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ulla Kastensson - Jan Kuuse 2 N+1 10 140 21.0/13.0
Bertil Järnros - Leif Fors Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 2 N+1 8 140 21.0/13.0
Arne Edberg - Inga Edberg Bo Windisch - Lillemor Windisch 3 N+1 10 130 12.0/22.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 2 N+2 8 130 12.0/22.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 4 N= E 130 12.0/22.0
Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius Tommy Rhedin - Lena Holmlund 2 N+1 10 110 7.0/27.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 3 N= 10 110 7.0/27.0
May Petersson - Eva Sulz Tina Fredriksson - Arne Andersen 2 V-1 E 100 4.0/30.0
Agneta Björklund - Anette de la Motte Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 3 N-1 10 -100 1.0/33.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Dag Thundal - Göran Lundqvist 5 N-1 E -100 1.0/33.0
Mats Fagher - Christopher Davies     - -/14.3