Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 8

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Väst giv
ingen i zon
KD9
D42
82
EK985
542
E876
974
1042
E107
K53
EKD1063
D
kn863
kn109
kn5
kn763

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N83474
S83474
Ö59858
V59858
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Bo Windisch - Lillemor Windisch 4 Ö-1 Kn 50 36/0
Åke Hallgren - Nils Johansson Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 3 N-1 E -50 33/3
Gunnel Danielsson - Anne Leppänen Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 3 N-1 E -50 33/3
Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson Britt Fredén - Ingrid Ryberg 3 S-2 4 -100 30/6
Barbro Wedell - Jan Tornberg Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3 Ö= 3 -110 18/18
Alf Falk - Henrik Aronsson Marita Johansson - Stina Petersson 3 Ö= Kn -110 18/18
Börge Davidsson - Kaj Friberg Henning Kristensen - Roland Andersson 3 Ö= Kn -110 18/18
Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch 2 Ö+1 6 -110 18/18
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz 3 Ö= Kn -110 18/18
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Marita Hallberg - Åke Hallberg 3 Ö= Kn -110 18/18
Bengt Anderson - Curt Jubrand Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 1 Ö+2 3 -110 18/18
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Tommy Rhedin - Lena Holmlund 1 Ö+2 5 -110 18/18
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod 3 Ö= Kn -110 18/18
Ronny Andersson - Linda Hallgren Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 1 Ö+2 7 -110 18/18
Christer Grebert - Birgitta Holm Ulla Kastensson - Jan Kuuse 3 Ö= Kn -110 18/18
Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson Magnus Wikman - Margareta Wikman 2 Ö+2 Kn -130 3/33
Gun Borg - Gerhard Alexandersson Eva Sulz - Bengt Andersson 1 Ö+3 Kn -130 3/33
Dag Thundal - Göran Lundqvist Annika Westin - Bosse Johansson 1 Ö+3 3 -130 3/33
Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund Göran Larsson - Christina Larsson 3 Ö+1 3 -130 3/33