Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 4

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Väst giv
alla i zon
E4
EKkn72
kn52
854
kn102
96
1086
K10762
K9
854
EKD743
E3
D87653
D103
9
Dkn9

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N43885
S43885
Ö810547
V810547
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 4D Ö-1 D 200 36/0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Marita Hallberg - Åke Hallberg 3 S+1 9 170 34/2
Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson Börge Davidsson - Kaj Friberg 2 N= E 110 30/6
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Britt Fredén - Ingrid Ryberg 2 N= E 110 30/6
Bengt Anderson - Curt Jubrand Christer Grebert - Birgitta Holm 2 N= E 110 30/6
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Gunnel Danielsson - Anne Leppänen 4 Ö-1 3 100 26/10
Henning Kristensen - Roland Andersson Bo Windisch - Lillemor Windisch 3 N-1 E -100 21/15
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz 3 N-1 D -100 21/15
Annika Westin - Bosse Johansson Tommy Rhedin - Lena Holmlund 3 N-1 E -100 21/15
Göran Larsson - Christina Larsson Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod 2 S-1 10 -100 21/15
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Alf Falk - Henrik Aronsson 2 Ö+1 8 -110 16/20
Ronny Andersson - Linda Hallgren Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund 3 Ö+1 3 -130 14/22
Marita Johansson - Stina Petersson Magnus Wikman - Margareta Wikman 3 N-2 E -200 10/26
Eva Sulz - Bengt Andersson Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt 3 N-2 E -200 10/26
Dag Thundal - Göran Lundqvist Ulla Kastensson - Jan Kuuse 3 N-2 E -200 10/26
Gun Borg - Gerhard Alexandersson Åke Hallgren - Nils Johansson 4 N-3 E -300 4/32
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 3 N-3 E -300 4/32
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 4 N-3 E -300 4/32
Barbro Wedell - Jan Tornberg Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson 4D Ö= 3 -710 0/36