Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 16

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Väst giv
Ö-V i zon
Ekn72
E103
ED102
103
D98
Dkn7
Kkn83
Kkn4
K105
K984

E97652
643
652
97654
D8

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N26243
S26243
Ö1171099
V11711910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz 4 Ö-1 4 100 36/0
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 2 Ö= D -110 34/2
Marita Johansson - Stina Petersson Börge Davidsson - Kaj Friberg 2NT V= 2 -120 30/6
Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 1NT V+1 2 -120 30/6
Ronny Andersson - Linda Hallgren Dag Thundal - Göran Lundqvist 2NT V= 2 -120 30/6
Barbro Wedell - Jan Tornberg Gun Borg - Gerhard Alexandersson 3 Ö+1 7 -130 25/11
Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson Åke Hallgren - Nils Johansson 3 Ö+1 6 -130 25/11
Alf Falk - Henrik Aronsson Bo Windisch - Lillemor Windisch 2NT V+1 3 -150 16/20
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson 2 Ö+3 9 -150 16/20
Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt Britt Fredén - Ingrid Ryberg 3 Ö+2 3 -150 16/20
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch 2 Ö+3 4 -150 16/20
Marita Hallberg - Åke Hallberg Bengt Anderson - Curt Jubrand 1NT Ö+2 4 -150 16/20
Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod Ulla Kastensson - Jan Kuuse 2 N-3 E -150 16/20
Annika Westin - Bosse Johansson Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 4 Ö+1 3 -150 16/20
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Göran Larsson - Christina Larsson 3 Ö+2 8 -200 8/28
Gunnel Danielsson - Anne Leppänen Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 4 Ö= D -620 6/30
Christer Grebert - Birgitta Holm Tommy Rhedin - Lena Holmlund 3NT V+1 2 -630 4/32
Eva Sulz - Bengt Andersson Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 3NT V+2 2 -660 2/34
Magnus Wikman - Margareta Wikman Henning Kristensen - Roland Andersson 1NTD N-5 6 -1100 0/36