Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Bricka 12

Lerums BK, Sverige 2017.01.04

Väst giv
N-S i zon
85
EDkn93
kn82
E92
ED10
K6
10743
KD104
kn72
10754
K65
765
K9643
82
ED9
kn83

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N77887
S88898
Ö55445
V55445
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Larsson - Christina Larsson Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 1NT N+3 5 180 36/0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 2NT N+1 7 150 34/2
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Eva Sulz - Bengt Andersson 2 N+1 7 140 32/4
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Marita Johansson - Stina Petersson 2NT N= 5 120 28/8
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Åke Hallgren - Nils Johansson 2NT S= 4 120 28/8
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund 2NT N= 7 120 28/8
Marita Hallberg - Åke Hallberg Christer Grebert - Birgitta Holm 2 N= 7 110 23/13
Ronny Andersson - Linda Hallgren Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 1 N+1 5 110 23/13
Bo Windisch - Lillemor Windisch Aleksandra Stefansson - Mats Stefansson 1NT N= 7 90 17/19
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Britt Fredén - Ingrid Ryberg 1NT N= 7 90 17/19
Ulla Kastensson - Jan Kuuse Annika Westin - Bosse Johansson 1NT N= 7 90 17/19
Gunnel Danielsson - Anne Leppänen Dag Thundal - Göran Lundqvist 1NT N= 7 90 17/19
Börge Davidsson - Kaj Friberg Magnus Wikman - Margareta Wikman 1NT N-1 5 -100 9/27
Henning Kristensen - Roland Andersson Alf Falk - Henrik Aronsson 2 N-1 7 -100 9/27
Gun Borg - Gerhard Alexandersson Lisbeth Alfredsson - Marita Mesch 1NT N-1 5 -100 9/27
Leif Bengtsson - Lars-Erik Svensson Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz 2 N-1 6 -100 9/27
Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod Tommy Rhedin - Lena Holmlund 2 N-2 7 -200 4/32
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Bengt Anderson - Curt Jubrand 3NT N-3 5 -300 2/34
Gunilla Westerdahl - Gudrun Blixt Barbro Wedell - Jan Tornberg 4 N-4 7 -400 0/36