Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22

Bricka 16

Lerums BK, Sverige 2017.02.22

Väst giv
Ö-V i zon
8
EKkn764
E632
92
EKkn964
32
Kkn8
kn5
3
D8
D1095
D108743
D10752
1095
74
EK6

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N661079
S661079
Ö76364
V76364
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Ryberg - Anne Leppänen Knut Östgård - Ann-Marie Östgård 4 N+1 D 450 31/1
Bo Windisch - Lillemor Windisch Börje Filipsson - Maya Adrian 4 N+1 3 450 31/1
Mats Fagher - Christopher Davies Eva Sulz - May Petersson 4 N= 3 420 26/6
Alf Falk - Lars-Erik Svensson Åke Hallgren - Nils Johansson 4 N= 3 420 26/6
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Gunnar Yxelflod - Guy Hansson 4 N= 3 420 26/6
Göran Lundqvist - Dag Thundal Birgitta Holm - Christer Grebert 4 V-4 E 400 22/10
Gunilla Ekeroth - Arne Andersen Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 2 V-2 E 200 16/16
Steen Ljungberg - Gun Borg Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 2 V-2 E 200 16/16
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Ulla Wiman - Barbro Lind 3 N+2 9 200 16/16
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Hans Egerstad - Ingemar Hansson 1D V-1 E 200 16/16
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Agneta Björklund - Anette de la Motte 3 N+2 3 200 16/16
Ingemar Ståhl - Lars Österlind Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson 3 N+1 3 170 10/22
Ronny Andersson - Linda Hallgren Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson 3 N= 3 140 6/26
Nils Thalberg - Sonny Wiklund Magnus Wikman - Margareta Wikman 2 N+1 3 140 6/26
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 3 N= 3 140 6/26
Tommy Rhedin - Linnea Edvardsson Annika Westin - Bosse Johansson 4 N-1 3 -50 1/31
Marita Hallberg - Peggy Veerman Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 4 N-1 3 -50 1/31