Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 8

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Väst giv
ingen i zon
kn4
EKkn8732
D6
105
107
109
K9872
EK63
K92
D54
1053
kn742
ED8653
6
Ekn4
D98

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N77998
S781098
Ö55344
V55334
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Mats Fagher - Linnea Edvardsson 4 S= E 420 38/0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Annika Westin - Lars Söderström 3 N+1 2 170 33/5
Alf Falk - Henrik Aronsson Marita Hallberg - Steen Ljungberg 3 N+1 2 170 33/5
Knut Östgård - Ann-Marie Östgård Åke Hallgren - Nils Johansson 2 N+2 10 170 33/5
Göran Larsson - Christina Larsson Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson 3 N+1 2 170 33/5
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist 3 N= 10 140 26/12
Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 3 N= 10 140 26/12
Börje Filipsson - Maya Adrian Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 2 S+1 E 140 26/12
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Magnus Wikman - Margareta Wikman 4 N-1 2 -50 16/22
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Ingvar Josefsson - Anders Meuller 4 N-1 4 -50 16/22
Lars-Erik Svensson - Eva Sulz Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 4 N-1 10 -50 16/22
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 4 N-1 10 -50 16/22
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ronny Andersson - Linda Hallgren 3 N-1 2 -50 16/22
Gun Borg - Bengt Andersson Nils Thalberg - Sonny Wiklund 4 N-1 2 -50 16/22
Agneta Björklund - Anette de la Motte Birgitta Holm - Christer Grebert 4 N-1 2 -50 16/22
Gunilla Ekeroth - Arne Andersen Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson 4 N-2 2 -100 5/33
Hans Egerstad - Ingemar Hansson Kerstin Sjölund - Guy Hansson 3NT S-2 2 -100 5/33
Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström Arne Edberg - Inga Edberg 3NT S-2 2 -100 5/33
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Ingela Wanglöf - Lena Holmlund 6 N-2 4 -100 5/33
Dag Thundal - Göran Lundqvist Bo Windisch - Lillemor Windisch 3NT S-3 2 -150 0/38