Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 21

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Nord giv
N-S i zon
KD
EK872
E95
863
32
53
K1043
EK742
E7654
6
kn876
1095
kn1098
Dkn1094
D2
Dkn

Optimalt kontrakt: 4D Ö-2 300
 NT
N43956
S431056
Ö99384
V99384
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Holm - Christer Grebert Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 4 N+1 E 650 37/1
Bo Windisch - Lillemor Windisch Nils Thalberg - Sonny Wiklund 4 N+1 5 650 37/1
Arne Edberg - Inga Edberg Gunilla Ekeroth - Arne Andersen 4 N= 7 620 29/9
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Magnus Wikman - Margareta Wikman 4 N= E 620 29/9
Ronny Andersson - Linda Hallgren Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 4 N= 10 620 29/9
Börje Filipsson - Maya Adrian Gun Borg - Bengt Andersson 4 N= 4 620 29/9
Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist Dag Thundal - Göran Lundqvist 4 S= E 620 29/9
Göran Larsson - Christina Larsson Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 4 N= 10 620 29/9
Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström Åke Hallgren - Nils Johansson 5D V-3 E 500 22/16
Knut Östgård - Ann-Marie Östgård Hans Egerstad - Ingemar Hansson 3 N+1 10 170 19/19
Mats Fagher - Linnea Edvardsson Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 2 N+2 E 170 19/19
Lars-Erik Svensson - Eva Sulz Ingvar Josefsson - Anders Meuller 5D V-1 K 100 16/22
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 4 N-1 4 -100 8/30
Annika Westin - Lars Söderström Alf Falk - Henrik Aronsson 4 N-1 8 -100 8/30
Marita Hallberg - Steen Ljungberg Kerstin Sjölund - Guy Hansson 4 N-1 6 -100 8/30
Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 4 N-1 E -100 8/30
Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 4 N-1 E -100 8/30
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Ingela Wanglöf - Lena Holmlund 4 N-1 7 -100 8/30
Agneta Björklund - Anette de la Motte Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 4 N-1 6 -100 8/30
Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson 4 N-4 6 -400 0/38