Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 2

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Öst giv
N-S i zon
K9543
10
K94
9763
2
Ekn4
Ekn732
Kkn85
Ekn107
D8763
1085
E
D86
K952
D6
D1042

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -430
 NT
N52353
S52353
Ö81110810
V81110810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Ronny Andersson - Linda Hallgren 6 Ö-2 D 100 36/2
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Gun Borg - Bengt Andersson 4 Ö-2 4 100 36/2
Bo Windisch - Lillemor Windisch Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson 4 Ö-2 6 100 36/2
Ingvar Josefsson - Anders Meuller Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson 4 Ö-1 D 50 25/13
Gunilla Ekeroth - Arne Andersen Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 4 Ö-1 6 50 25/13
Åke Hallgren - Nils Johansson Hans Egerstad - Ingemar Hansson 5 Ö-1 D 50 25/13
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 4 Ö-1 10 50 25/13
Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 3NT V-1 3 50 25/13
Marita Hallberg - Steen Ljungberg Arne Edberg - Inga Edberg 4 Ö-1 4 50 25/13
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 4 Ö-1 4 50 25/13
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 3NT V-1 3 50 25/13
Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist Börje Filipsson - Maya Adrian 2 Ö+1 2 -140 16/22
Magnus Wikman - Margareta Wikman Lars-Erik Svensson - Eva Sulz 2 V+3 10 -150 14/24
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Alf Falk - Henrik Aronsson 2 Ö+2 2 -170 10/28
Ingela Wanglöf - Lena Holmlund Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson 3 Ö+1 4 -170 10/28
Birgitta Holm - Christer Grebert Nils Thalberg - Sonny Wiklund 2 Ö+2 6 -170 10/28
Mats Fagher - Linnea Edvardsson Kerstin Sjölund - Guy Hansson 4 Ö= 6 -420 6/32
Annika Westin - Lars Söderström Knut Östgård - Ann-Marie Östgård 3NT V+1 9 -430 3/35
Agneta Björklund - Anette de la Motte Dag Thundal - Göran Lundqvist 3NT Ö+1 4 -430 3/35
Göran Larsson - Christina Larsson Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 3NT V+2 5 -460 0/38