Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 14

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Öst giv
ingen i zon
E9
K
109863
Ekn642

ED10642
KD4
D1093
D876532
kn5
kn5
K8
Kkn104
9873
E72
75

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N58375
S58375
Ö751067
V751067
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist Ingela Wanglöf - Lena Holmlund 4 V-6 E 300 38/0
Arne Edberg - Inga Edberg Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 3 N= Kn 110 36/2
Gunilla Ekeroth - Arne Andersen Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 3 Ö-2 7 100 31/7
Hans Egerstad - Ingemar Hansson Magnus Wikman - Margareta Wikman 3NT V-2 10 100 31/7
Annika Westin - Lars Söderström Ingvar Josefsson - Anders Meuller 2 Ö-2 5 100 31/7
Agneta Björklund - Anette de la Motte Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 4 V-2 6 100 31/7
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 3NT V-1 2 50 20/18
Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson Knut Östgård - Ann-Marie Östgård 2 Ö-1 E 50 20/18
Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson Ronny Andersson - Linda Hallgren 4 V-1 E 50 20/18
Dag Thundal - Göran Lundqvist Göran Larsson - Christina Larsson 3 Ö-1 9 50 20/18
Birgitta Holm - Christer Grebert Bo Windisch - Lillemor Windisch 4 V-1 E 50 20/18
Gun Borg - Bengt Andersson Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 4 V-1 E 50 20/18
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Börje Filipsson - Maya Adrian 3 V-1 E 50 20/18
Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich Sigvard Ahlgren - Bo Algemark 4 N-1 5 -50 12/26
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Kerstin Sjölund - Guy Hansson 2 V+1 E -140 8/30
Alf Falk - Henrik Aronsson Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström 3 V= 10 -140 8/30
Britt Dahlgren - Gunn Thorselius Nils Thalberg - Sonny Wiklund 3 V= E -140 8/30
Mats Fagher - Linnea Edvardsson Marita Hallberg - Steen Ljungberg 2 V+2 10 -170 4/34
Lars-Erik Svensson - Eva Sulz Åke Hallgren - Nils Johansson 3 V+2 K -200 2/36
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson 4 V= E -420 0/38