Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Bricka 11

Lerums BK, Sverige 2017.01.18

Syd giv
ingen i zon
Kkn842
3
E1065
E65
ED9
1092
KDkn87
D2
75
K8
9432
kn10874
1063
EDkn7654

K93

Optimalt kontrakt: 6 S= 980
 NT
N77121110
S77121110
Ö46111
V46111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr Magnus Wikman - Margareta Wikman 3D S+2 E 730 38/0
Ingela Wanglöf - Lena Holmlund Dag Thundal - Göran Lundqvist 4 S+2 K 480 35/3
Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 4 S+2 K 480 35/3
Knut Östgård - Ann-Marie Östgård Marita Hallberg - Steen Ljungberg 3NT N+2 4 460 31/7
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 3NT N+2 Kn 460 31/7
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Ronny Andersson - Linda Hallgren 4 S+1 E 450 28/10
Hans Egerstad - Ingemar Hansson Arne Edberg - Inga Edberg 3NT N+1 3 430 25/13
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Birgitta Holm - Christer Grebert 3NT N+1 7 430 25/13
Åke Hallgren - Nils Johansson Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 4 S= E 420 18/20
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Ronny Terbrant - Ingela Terbrant 4 S= K 420 18/20
Annika Westin - Lars Söderström Kerstin Sjölund - Guy Hansson 4 S= K 420 18/20
Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström Gunilla Ekeroth - Arne Andersen 4 S= E 420 18/20
Göran Larsson - Christina Larsson Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich 4 S= Kn 420 18/20
Lars-Erik Svensson - Eva Sulz Mats Fagher - Linnea Edvardsson 3 S+2 K 200 10/28
Gun Borg - Bengt Andersson Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson 3 S+2 7 200 10/28
Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist Nils Thalberg - Sonny Wiklund 3 S+2 Kn 200 10/28
Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 2 N+2 9 170 6/32
Agneta Björklund - Anette de la Motte Britt Dahlgren - Gunn Thorselius 2 S+1 E 140 4/34
Börje Filipsson - Maya Adrian Bo Windisch - Lillemor Windisch 3 V-2 E 100 2/36
Ingvar Josefsson - Anders Meuller Alf Falk - Henrik Aronsson 4 N-1 Kn -50 0/38