Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Sundsvallsbridgen » Trivselspel, påskbarometer 2017-04-10 [Tävlingsinfo] [PBN]
Sundsvallsbridgen

Trivselspel, påskbarometer 2017-04-10

Bricka 1

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Nord giv
ingen i zon
K95
kn43
KD10754
2
ED86
D765
Ekn6
kn8
742
K1082
98
E763
kn103
E9
32
KD10954

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Bertil Häggström - Katarina Åkeborg 4 Ö-4 2 200 20/0
Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 4 Ö-3 3 150 18/2
Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson Ingrid Bovin - Ulla Stier 2 N+1 7 110 16/4
Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 3 V-2 2 100 14/6
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Dan Mattsson - Thore Wernkvist 3 Ö-1 2 50 10/10
Carin Risberg - Karin Södrin Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 2 V-1 10 50 10/10
Erling Lidin - Lena Becksén Lena Johansson - Poul Steckhahn 3 Ö-1 4 50 10/10
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg 1NT V= 5 -90 6/14
Birgitta Svensson - Kerstin Selin Louise Edholm - Roger Edholm 4 N-2 K -100 3/17
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus 3 S-2 E -100 3/17
Eva Angestad - Laila Näslund Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 2 V= 2 -110 0/20

Bricka 2

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Öst giv
N-S i zon
753
KD1064
E10
653
ED42
9
9653
D872
K9
kn875
K42
EK109
kn1086
E32
Dkn87
kn4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Dan Mattsson - Thore Wernkvist 2 Ö+1 6 -110 16/4
Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson Ingrid Bovin - Ulla Stier 3 Ö= 4 -110 16/4
Eva Angestad - Laila Näslund Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 2 Ö= 8 -110 16/4
Carin Risberg - Karin Södrin Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 1 Ö+2 8 -110 16/4
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus 2 Ö+1 Kn -110 16/4
Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 3 Ö+1 7 -130 8/12
Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 2 Ö+2 8 -130 8/12
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg 2 Ö+2 D -130 8/12
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Bertil Häggström - Katarina Åkeborg 1NT Ö+2 7 -150 2/18
Birgitta Svensson - Kerstin Selin Louise Edholm - Roger Edholm 1NT Ö+2 7 -150 2/18
Erling Lidin - Lena Becksén Lena Johansson - Poul Steckhahn 1NT Ö+2 D -150 2/18

Bricka 3

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Syd giv
Ö-V i zon
kn10953
E1095
7
EK9
ED4
kn642
E104
1063
K862
8
KDkn653
85
7
KD73
982
Dkn742

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Louise Edholm - Roger Edholm Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 3 N+1 K 170 18/2
Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 3 N+1 K 170 18/2
Erling Lidin - Lena Becksén Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus 2 N+2 K 170 18/2
Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak Birgitta Svensson - Kerstin Selin 3 S= E 140 12/8
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 2 N+1 8 140 12/8
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 3 N= 5 140 12/8
Lena Johansson - Poul Steckhahn Linda Eklund - Ing-Marie Östman 4 N-1 K -50 7/13
Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg Bertil Häggström - Katarina Åkeborg 4 S-1 E -50 7/13
Ingrid Bovin - Ulla Stier Eva Angestad - Laila Näslund 3 Ö= 7 -110 3/17
Carin Risberg - Karin Södrin Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 3 Ö= 3 -110 3/17
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Christer Hellström - Gunnel Sandberg 2 Ö+2 7 -130 0/20

Bricka 4

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Väst giv
alla i zon
EKD6
EKkn82
D
942
542
D74
K109
Ekn87
kn109873
9
E83
K105

10653
kn76542
D63

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 4 N= E 620 20/0
Lena Johansson - Poul Steckhahn Linda Eklund - Ing-Marie Östman 3D Ö-2 5 500 18/2
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Christer Hellström - Gunnel Sandberg 1 N+2 Kn 140 15/5
Ingrid Bovin - Ulla Stier Eva Angestad - Laila Näslund 3 N= 9 140 15/5
Carin Risberg - Karin Södrin Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 1 N= E 80 12/8
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 4 N-1 3 -100 9/11
Erling Lidin - Lena Becksén Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus 4 N-1 Kn -100 9/11
Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg Bertil Häggström - Katarina Åkeborg 4 N-2 E -200 4/16
Louise Edholm - Roger Edholm Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 4 N-2 Kn -200 4/16
Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 4 N-2 5 -200 4/16
Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak Birgitta Svensson - Kerstin Selin 4 N-3 E -300 0/20

Bricka 5

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Nord giv
N-S i zon
ED943
95
E9
Kkn63
kn75
EKDkn
kn86
D104
2
108764
K1072
752
K1086
32
D543
E98

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 4 N+2 7 680 20/0
Birgitta Svensson - Kerstin Selin Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson 4 N= 7 620 16/4
Eva Angestad - Laila Näslund Louise Edholm - Roger Edholm 4 N= 4 620 16/4
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 4 N= 4 620 16/4
Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 2 N+2 8 170 12/8
Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg Lena Johansson - Poul Steckhahn 2 N+1 2 140 9/11
Carin Risberg - Karin Södrin Ingrid Bovin - Ulla Stier 2 N+1 E 140 9/11
Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus Ingemar Svensson - Renate Rhodin 4 N-1 10 -100 3/17
Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson Christer Hellström - Gunnel Sandberg 4 N-1 8 -100 3/17
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 4 N-1 2 -100 3/17
Erling Lidin - Lena Becksén Linda Eklund - Ing-Marie Östman 4 N-1 2 -100 3/17

Bricka 6

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Öst giv
Ö-V i zon
Dkn
E9
Dkn109642
D8
10984
K103
83
Ekn62
E732
D72
K7
K743
K65
kn8654
E5
1095

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus Ingemar Svensson - Renate Rhodin 2 N+2 E 130 19/1
Erling Lidin - Lena Becksén Linda Eklund - Ing-Marie Östman 3 N+1 E 130 19/1
Birgitta Svensson - Kerstin Selin Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson 3 N= E 110 13/7
Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 3 N= 3 110 13/7
Carin Risberg - Karin Södrin Ingrid Bovin - Ulla Stier 2 N+1 4 110 13/7
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 3 N= 4 110 13/7
Eva Angestad - Laila Näslund Louise Edholm - Roger Edholm 3 Ö-1 E 100 7/13
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 3 V-1 E 100 7/13
Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson Christer Hellström - Gunnel Sandberg 2 S-1 8 -50 4/16
Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg Lena Johansson - Poul Steckhahn 2 V+1 E -140 1/19
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 2 V+1 E -140 1/19

Bricka 7

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Syd giv
alla i zon
KD643
D9752
72
3
10985
kn
KD106
EKkn8
kn
K864
Ekn95
10975
E72
E103
843
D642

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Louise Edholm - Roger Edholm Carin Risberg - Karin Södrin 2 V= 2 -90 18/2
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Ingrid Bovin - Ulla Stier 2 Ö= 2 -90 18/2
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 2 V= 2 -90 18/2
Erling Lidin - Lena Becksén Ingemar Svensson - Renate Rhodin 2 N-1 10 -100 14/6
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 2 V+1 7 -110 12/8
Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak Eva Angestad - Laila Näslund 1NT V+1 3 -120 10/10
Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus 2 Ö+2 E -130 7/13
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Birgitta Svensson - Kerstin Selin 2 V+2 3 -130 7/13
Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson Lena Johansson - Poul Steckhahn 2 V+3 3 -150 4/16
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg 3 N-2 10 -200 2/18
Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 1NT Ö+4 4 -210 0/20

Bricka 8

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Väst giv
ingen i zon
kn
K4
K97642
K965
E84
D963
D103
E87
D10652
108752

kn43
K973
Ekn
Ekn85
D102

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 3NT S+1 7 430 20/0
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 5 V-4 Kn 200 18/2
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg 4 N= 10 130 15/5
Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak Eva Angestad - Laila Näslund 4 N= 3 130 15/5
Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus 4 N-1 10 -50 9/11
Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 5 N-1 2 -50 9/11
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Birgitta Svensson - Kerstin Selin 5 N-1 10 -50 9/11
Erling Lidin - Lena Becksén Ingemar Svensson - Renate Rhodin 3NT S-1 3 -50 9/11
Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson Lena Johansson - Poul Steckhahn 5 N-2 3 -100 2/18
Louise Edholm - Roger Edholm Carin Risberg - Karin Södrin 3NT S-2 9 -100 2/18
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Ingrid Bovin - Ulla Stier 2 S-2 E -100 2/18

Bricka 9

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Nord giv
Ö-V i zon
kn94
kn85
kn1085
732
EK106
D73
KD76
85
D83
K1092
32
EKDkn
752
E64
E94
10964

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson Linda Eklund - Ing-Marie Östman 3NT Ö+1 4 -630 18/2
Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus 3NT Ö+1 4 -630 18/2
Eva Angestad - Laila Näslund Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson 3NT Ö+1 4 -630 18/2
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Ingrid Bovin - Ulla Stier 4 Ö+1 E -650 13/7
Erling Lidin - Lena Becksén Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg 4 V+1 E -650 13/7
Lena Johansson - Poul Steckhahn Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 3NT Ö+2 10 -660 6/14
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 3NT V+2 10 -660 6/14
Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson 3NT Ö+2 6 -660 6/14
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Louise Edholm - Roger Edholm 3NT Ö+2 4 -660 6/14
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Birgitta Svensson - Kerstin Selin 3NT Ö+2 6 -660 6/14
Carin Risberg - Karin Södrin Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 3NT Ö+3 4 -690 0/20

Bricka 10

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Öst giv
alla i zon
1085
K10
EDkn852
103
Ekn2
876542
10
765
43
3
97643
Kkn984
KD976
EDkn9
K
ED2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson Linda Eklund - Ing-Marie Östman 4 S+2 10 680 20/0
Eva Angestad - Laila Näslund Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson 5 S= 10 650 17/3
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Louise Edholm - Roger Edholm 4 S+1 10 650 17/3
Lena Johansson - Poul Steckhahn Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 4 S= 10 620 11/9
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 4 S= 10 620 11/9
Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus 4 S= 10 620 11/9
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Ingrid Bovin - Ulla Stier 4 S= 8 620 11/9
Carin Risberg - Karin Södrin Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 2 S+2 5 170 6/14
Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson 5 S-1 10 -100 4/16
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Birgitta Svensson - Kerstin Selin 6 N-3 3 -300 1/19
Erling Lidin - Lena Becksén Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg 6 N-3 3 -300 1/19

Bricka 11

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Syd giv
ingen i zon
ED8
KD843
ED4
84
1054
Ekn976
K6
763
kn763
10
9872
EK52
K92
52
kn1053
Dkn109

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Lena Becksén Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 3NT S= 6 400 20/0
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Louise Edholm - Roger Edholm 1NT N+3 2 180 18/2
Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus Ingrid Bovin - Ulla Stier 1NT N+2 5 150 12/8
Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål Ingemar Svensson - Renate Rhodin 2NT S+1 4 150 12/8
Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson Linda Eklund - Ing-Marie Östman 1NT N+2 E 150 12/8
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Eva Angestad - Laila Näslund 1NT N+2 E 150 12/8
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 1NT N+2 5 150 12/8
Lena Johansson - Poul Steckhahn Birgitta Svensson - Kerstin Selin 1NT N+1 9 120 5/15
Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak Dan Mattsson - Thore Wernkvist 1NT S+1 7 120 5/15
Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson Carin Risberg - Karin Södrin 1NT N= 2 90 2/18
Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 2 N-1 E -50 0/20

Bricka 12

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Väst giv
N-S i zon
ED4
Kkn652
108
1072
K72
7
ED643
ED95
kn10653
E943
K5
86
98
D108
kn972
Kkn43

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Johansson - Poul Steckhahn Birgitta Svensson - Kerstin Selin 3 V-1 5 50 19/1
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Louise Edholm - Roger Edholm 4 Ö-1 D 50 19/1
Erling Lidin - Lena Becksén Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson Pass   16/4
Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson Carin Risberg - Karin Södrin 2 V= 8 -90 14/6
Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 3 V= Kn -110 12/8
Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson Linda Eklund - Ing-Marie Östman 2 Ö+2 D -170 9/11
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 2 Ö+2 10 -170 9/11
Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus Ingrid Bovin - Ulla Stier 2 Ö+3 D -200 5/15
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Eva Angestad - Laila Näslund 3 Ö+2 4 -200 5/15
Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak Dan Mattsson - Thore Wernkvist 4 Ö= 3 -420 2/18
Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål Ingemar Svensson - Renate Rhodin 4 Ö+1 3 -450 0/20

Bricka 13

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Nord giv
alla i zon
Ekn10
D105
kn9832
K7
D72
E3
104
E109842
K983
K8764
D7
D3
654
kn92
EK65
kn65

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 2 N+1 3 110 19/1
Erling Lidin - Lena Becksén Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 2 N+1 D 110 19/1
Eva Angestad - Laila Näslund Bertil Häggström - Katarina Åkeborg 2 Ö-1 E 100 15/5
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson 3 V-1 2 100 15/5
Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg 2 N= D 90 12/8
Lena Johansson - Poul Steckhahn Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson Pass   8/12
Ingrid Bovin - Ulla Stier Ingemar Svensson - Renate Rhodin Pass   8/12
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak Pass   8/12
Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus Louise Edholm - Roger Edholm 2 Ö= E -110 4/16
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Birgitta Svensson - Kerstin Selin 3 Ö= E -140 2/18
Carin Risberg - Karin Södrin Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson 2 S-2 D -200 0/20

Bricka 14

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Öst giv
ingen i zon
75432
Kkn10

76432
Kkn108
65
K43
D985
E96
E842
Dkn92
E10
D
D973
E108765
Kkn

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 2 V-2 10 100 19/1
Erling Lidin - Lena Becksén Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 3 V-2 2 100 19/1
Carin Risberg - Karin Södrin Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson 3NT Ö-1 5 50 15/5
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson 2 V-1 2 50 15/5
Ingrid Bovin - Ulla Stier Ingemar Svensson - Renate Rhodin 1NT V+1 2 -120 12/8
Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus Louise Edholm - Roger Edholm 2NT Ö+1 5 -150 7/13
Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg 2NT Ö+1 5 -150 7/13
Eva Angestad - Laila Näslund Bertil Häggström - Katarina Åkeborg 2NT Ö+1 7 -150 7/13
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 2NT Ö+1 8 -150 7/13
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Birgitta Svensson - Kerstin Selin 3NT Ö+1 5 -430 2/18
Lena Johansson - Poul Steckhahn Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 3NT Ö+3 E -490 0/20

Bricka 15

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Syd giv
N-S i zon
E986
E98
9862
E7
K10732
10642
D10
64
Dkn54
K7
Ekn53
D95

Dkn53
K74
Kkn10832

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Carin Risberg - Karin Södrin 3NT N= Kn 600 20/0
Ingrid Bovin - Ulla Stier Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 2 S+1 D 140 17/3
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Dan Mattsson - Thore Wernkvist 2 S+1 6 140 17/3
Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 2 S+2 2 130 14/6
Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 3 S= 10 110 11/9
Birgitta Svensson - Kerstin Selin Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg 3 N= 7 110 11/9
Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson Christer Hellström - Gunnel Sandberg 3 V-2 E 100 8/12
Lena Johansson - Poul Steckhahn Eva Angestad - Laila Näslund 3NT N-1 4 -100 5/15
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Louise Edholm - Roger Edholm 4 S-1 D -100 5/15
Erling Lidin - Lena Becksén Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 3NT N-2 5 -200 2/18
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 2NT S-3 4 -300 0/20

Bricka 16

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Väst giv
Ö-V i zon
K96
EK964
D102
kn10
Ekn108
D8
765
KD96
D2
10532
E983
E84
7543
kn7
Kkn4
7532

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 3 V-2 E 200 20/0
Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 3 V-1 E 100 17/3
Ingrid Bovin - Ulla Stier Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 3 V-1 E 100 17/3
Birgitta Svensson - Kerstin Selin Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg 2 N-1 D -50 13/7
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Carin Risberg - Karin Södrin 2 N-1 4 -50 13/7
Erling Lidin - Lena Becksén Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 2 V= E -110 10/10
Lena Johansson - Poul Steckhahn Eva Angestad - Laila Näslund 1NT Ö+1 Kn -120 4/16
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 1NT Ö+1 7 -120 4/16
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Louise Edholm - Roger Edholm 1NT Ö+1 4 -120 4/16
Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson Christer Hellström - Gunnel Sandberg 1NT Ö+1 Kn -120 4/16
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Dan Mattsson - Thore Wernkvist 2NT Ö= Kn -120 4/16

Bricka 17

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Nord giv
ingen i zon
K108762
E
E743
D10

10943
K106
Kkn8654
D93
Kkn7652
kn2
92
Ekn54
D8
D985
E73

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson 4 N+1 5 450 19/1
Louise Edholm - Roger Edholm Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 4 N+1 Kn 450 19/1
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Eva Angestad - Laila Näslund 4 N= 5 420 13/7
Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål Ingrid Bovin - Ulla Stier 4 N= 5 420 13/7
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Bertil Häggström - Katarina Åkeborg 4 N= 9 420 13/7
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson 4 N= Kn 420 13/7
Birgitta Svensson - Kerstin Selin Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 2 N+3 2 200 8/12
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 4 N-1 Kn -50 5/15
Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 4 N-1 9 -50 5/15
Erling Lidin - Lena Becksén Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 6 N-2 2 -100 2/18
Carin Risberg - Karin Södrin Lena Johansson - Poul Steckhahn 3 V+1 8 -170 0/20

Bricka 18

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Öst giv
N-S i zon

D9872
EKD105
K95
EK4
E653
764
E64
Dkn652
kn4
98
D1032
109873
K10
kn32
kn87

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Hellström - Gunnel Sandberg Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson 4 Ö-3 Kn 150 20/0
Birgitta Svensson - Kerstin Selin Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 3 N= D 140 18/2
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Eva Angestad - Laila Näslund 2 N+2 2 130 15/5
Louise Edholm - Roger Edholm Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson 2 N+2 4 130 15/5
Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål Ingrid Bovin - Ulla Stier 3 N= 3 110 12/8
Erling Lidin - Lena Becksén Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson 3 Ö-2 Kn 100 10/10
Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson 2 Ö-1 Kn 50 6/14
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 2 V-1 E 50 6/14
Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson 3 Ö-1 7 50 6/14
Carin Risberg - Karin Södrin Lena Johansson - Poul Steckhahn 2 V= D -110 2/18
Dan Mattsson - Thore Wernkvist Bertil Häggström - Katarina Åkeborg 3D N-1 3 -200 0/20

Bricka 19

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Syd giv
Ö-V i zon
E82
K93
KDkn6
kn53
D7543
Ekn87654
5
Kkn96
D
10942
KD98
10
102
E873
E107642

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erling Lidin - Lena Becksén Ingrid Bovin - Ulla Stier 4 V-3 K 300 20/0
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus 4 V-2 E 200 18/2
Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 3 S= E 110 16/4
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson 3 V-1 K 100 13/7
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Christer Hellström - Gunnel Sandberg 4 V-1 E 100 13/7
Louise Edholm - Roger Edholm Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 5 S-1 E -50 10/10
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Carin Risberg - Karin Södrin 2 Ö+1 E -140 7/13
Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg Eva Angestad - Laila Näslund 2 V+1 Kn -140 7/13
Lena Johansson - Poul Steckhahn Dan Mattsson - Thore Wernkvist 3 V+1 3 -170 3/17
Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 2 V+2 E -170 3/17
Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson Birgitta Svensson - Kerstin Selin 4 V= K -620 0/20

Bricka 20

Sundsvallsbridgen, Sundsvall, Medelpad, Sverige 2017.04.10

Väst giv
alla i zon
kn8
D5432
8
108654
KD107
Ekn8
EKD2
EK
942
K109
7654
932
E653
76
kn1093
Dkn7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Elisabeth Jonasson - Ulf Henriksson Inga-Lisa Svanstedt - Inger Svensson 4 V-2 4 200 20/0
Bertil Häggström - Katarina Åkeborg Christer Hellström - Gunnel Sandberg 6NT V-1 2 100 18/2
Linda Eklund - Ing-Marie Östman Carin Risberg - Karin Södrin 1 V+3 8 -130 16/4
Louise Edholm - Roger Edholm Anna-Lena Stennek-Månberg - Britt Skoog-Bjällstål 2NT V+1 2 -150 14/6
Gun Thuvesson - Alfhild Jacobsson Hans Gösta Engren - Maud Ljung-Lapychak 2NT V+2 5 -180 12/8
Erling Lidin - Lena Becksén Ingrid Bovin - Ulla Stier 1NT V+4 2 -210 10/10
Lena Johansson - Poul Steckhahn Dan Mattsson - Thore Wernkvist 3NT V+1 2 -630 7/13
Rolf Nyberg - Torbjörn Larsson Birgitta Svensson - Kerstin Selin 3NT V+1 2 -630 7/13
Ingemar Svensson - Renate Rhodin Ingrid Persson - Elisabeth Haraldsson 3NT V+2 10 -660 4/16
Gunilla Hermansson - Hjördis Smedberg Eva Angestad - Laila Näslund 3NT V+3 5 -690 1/19
Gunnel Selling - Lisbeth Jakobsson Margareta Ljunggren - Gudrun Hanaeus 3NT V+3 2 -690 1/19