Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
765
E6
E532
10742
#
K102
109732
74
E63
#
D83
Dkn4
1096
KD95
#
Ekn94
K85
KDkn8
kn8

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N69587
S69587
Ö64756
V64756
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Susanne Ramel - Grete Derand 1NT S+2 E 150 32.0/2.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 1NT S+2 2 150 32.0/2.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT N+2 3 150 32.0/2.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Helena Cewers - Helen Lundin 3 S= 7 140 28.0/6.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius 1NT S+1 10 120 25.0/9.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 1NT N+1 5 120 25.0/9.0
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 S+1 E 110 21.0/13.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 S+1 10 110 21.0/13.0
Carin Millar - Lisa Camp Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 1NT S= 7 90 11.0/23.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT S= 3 90 11.0/23.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Agneta Johansson - Fredrik Bonde 1NT S= 2 90 11.0/23.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Bodil Wikström - Niusia Lichtman 1NT S= 3 90 11.0/23.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Birgit Hartman - Elsa Olsson 1NT S= 10 90 11.0/23.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Helen Roos - Bo Wendt 1NT S= 10 90 11.0/23.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Eva Landin - Gunilla Oredsson 1NT S= 2 90 11.0/23.0
Alf Roos - Claudia Sjöberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT S= 10 90 11.0/23.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2NT S-1 10 -50 1.0/33.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3NT S-1 3 -50 1.0/33.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad     - -/19.2