Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
D105
9
ED10974
Kkn5
#
K874
102
K8532
83
#
Ekn9
EK765
kn6
ED2
#
632
Dkn843

109764

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N65444
S54444
Ö88999
V68999
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Helena Cewers - Helen Lundin 3D Ö-1 9 100 30.0/4.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Marianne Wästberg - Irma Romare 3 Ö-2 10 100 30.0/4.0
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 Ö-2 3 100 30.0/4.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V-2 9 100 30.0/4.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 Ö-2 6 100 30.0/4.0
Susanne Ramel - Grete Derand Marianne Servin - Ulla Öberg 2 V-1 9 50 20.0/14.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 V-1 E 50 20.0/14.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Alf Roos - Claudia Sjöberg 4 Ö-1 6 50 20.0/14.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 2 Ö-1 10 50 20.0/14.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Stig Unoson - Björn Klefbohm 4 V-1 9 50 20.0/14.0
Agneta Johansson - Fredrik Bonde Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2 Ö= 10 -110 13.0/21.0
Helen Roos - Bo Wendt Eva Landin - Gunilla Oredsson 2 Ö= 10 -110 13.0/21.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius 2NT Ö= 10 -120 10.0/24.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 Ö+1 10 -140 8.0/26.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Thomas Ålander - Christina Kronlund 2 N-2 E -200 6.0/28.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Carin Millar - Lisa Camp 2 N-3 E -300 3.0/31.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 N-3 E -300 3.0/31.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gunlis Åberg - Jane Girdo 4 N-5 E -500 0.0/34.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson     - -/16.9