Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K6
85
KD863
KD53
#
42
Dkn43
Ekn1095
E4
#
ED1093
K10
74
10872
#
kn875
E9762
2
kn96

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N65646
S65646
Ö68787
V78787
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Birgit Hartman - Elsa Olsson 3NT V-2 6 200 32.0/2.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö-2 Kn 200 32.0/2.0
Alf Roos - Claudia Sjöberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 V-2 K 200 32.0/2.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2NT Ö-1 6 100 26.0/8.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Agneta Johansson - Fredrik Bonde 1NT V-1 K 100 26.0/8.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Carin Millar - Lisa Camp 3NT Ö-1 6 100 26.0/8.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 N= 3 90 22.0/12.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1NT V= 3 -90 20.0/14.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Helena Cewers - Helen Lundin 2NT N-1 E -100 18.0/16.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 2 Ö= 2 -110 16.0/18.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 2NT V= 3 -120 12.0/22.0
Eva Landin - Gunilla Oredsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2NT Ö= 2 -120 12.0/22.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 1NT V+1 K -120 12.0/22.0
Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius Susanne Ramel - Grete Derand 2 S-2 4 -200 7.0/27.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 2NT N-2 7 -200 7.0/27.0
Thomas Ålander - Christina Kronlund Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 2 N-3 K -300 4.0/30.0
Helen Roos - Bo Wendt Gunlis Åberg - Jane Girdo 3NT V= 6 -600 2.0/32.0
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3D S-3 4 -800 0.0/34.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm     - -/16.3