Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
Dkn875
D94
K42
104
#
E943
E76
E6
Dkn73
#
K
K102
D1095
K9652
#
1062
kn853
kn873
E8

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N23553
S23553
Ö1198810
V1198810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Ålander - Christina Kronlund Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 4 V-3 D 300 34.0/0.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT V-1 7 100 30.0/4.0
Eva Landin - Gunilla Oredsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT V-1 8 100 30.0/4.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT V-1 4 100 30.0/4.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Helena Cewers - Helen Lundin 2NT V= 7 -120 26.0/8.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Carin Millar - Lisa Camp 2NT V+1 7 -150 24.0/10.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Agneta Johansson - Fredrik Bonde 2NT V+2 D -180 22.0/12.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT V= 7 -600 18.0/16.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Birgit Hartman - Elsa Olsson 5 V= 7 -600 18.0/16.0
Helen Roos - Bo Wendt Gunlis Åberg - Jane Girdo 3NT V= 7 -600 18.0/16.0
Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius Susanne Ramel - Grete Derand 3NT V+1 7 -630 10.0/24.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 3NT V+1 8 -630 10.0/24.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3NT V+1 7 -630 10.0/24.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT V+1 7 -630 10.0/24.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT V+1 7 -630 10.0/24.0
Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3NT V+2 2 -660 2.0/32.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT V+2 D -660 2.0/32.0
Alf Roos - Claudia Sjöberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT V+2 5 -660 2.0/32.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm     - -/16.3