Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
kn6
KD106
Dkn74
E64
#
D
94
E109832
Kkn83
#
K10874
E75
K65
72
#
E9532
kn832

D1095

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N74876
S74876
Ö69566
V69566
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius Carin Millar - Lisa Camp 3 N+1 4 170 34.0/0.0
Helena Cewers - Helen Lundin Thomas Ålander - Christina Kronlund 2 N= 7 110 32.0/2.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NT S= D 90 29.0/5.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1NT N= E 90 29.0/5.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N-1 K -50 18.0/16.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Marianne Servin - Ulla Öberg 2 N-1 7 -50 18.0/16.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Agneta Johansson - Fredrik Bonde 3 N-1 7 -50 18.0/16.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Susanne Ramel - Grete Derand 2NT S-1 8 -50 18.0/16.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3 N-1 7 -50 18.0/16.0
Helen Roos - Bo Wendt Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3 N-1 2 -50 18.0/16.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3 N-1 4 -50 18.0/16.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3 S-1 10 -50 18.0/16.0
Alf Roos - Claudia Sjöberg Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 N-1 6 -50 18.0/16.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT N-2 K -100 5.0/29.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 3 S-2 E -100 5.0/29.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 N-2 7 -100 5.0/29.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT N-2 K -100 5.0/29.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 V+1 K -110 0.0/34.0
Eva Landin - Gunilla Oredsson     - 19.9/-