Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E74
D10873
32
E87
#
D8652
EK4
E5
kn62
#
109
kn
Dkn10964
KD54
#
Kkn3
9652
K87
1093

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N33645
S33645
Ö109797
V109797
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Marianne Wästberg - Irma Romare 2NT Ö-2 2 200 33.0/1.0
Alf Roos - Claudia Sjöberg Eva Landin - Gunilla Oredsson 5 Ö-2 9 200 33.0/1.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N= 10 110 30.0/4.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3 V-1 E 100 28.0/6.0
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius 1NT Ö= 2 -90 26.0/8.0
Susanne Ramel - Grete Derand Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 3 N-2 10 -100 22.0/12.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Marianne Servin - Ulla Öberg 2 N-2 9 -100 22.0/12.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Agneta Johansson - Fredrik Bonde 3 N-2 10 -100 22.0/12.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Rolf Jönsson - Hans Ryning 3 Ö= 3 -110 18.0/16.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 Ö+1 9 -130 16.0/18.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Thomas Ålander - Christina Kronlund 3 N-3 10 -150 13.0/21.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Helen Roos - Bo Wendt 2 N-3 9 -150 13.0/21.0
Helena Cewers - Helen Lundin Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 1NT Ö+3 10 -180 8.0/26.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Carin Millar - Lisa Camp 2NT V+2 7 -180 8.0/26.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunlis Åberg - Jane Girdo 2NT V+2 3 -180 8.0/26.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3NT V= 3 -600 4.0/30.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3NT Ö+2 10 -660 2.0/32.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT V+3 3 -690 0.0/34.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson     - -/14.0