Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
9865
ED8
E54
kn108
#
KDkn42
752
kn7
742
#
E103
64
KD98
EK95
#
7
Kkn1093
10632
D63

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N46736
S46736
Ö876107
V876107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö-1 7 50 32.0/2.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Marianne Wästberg - Irma Romare 4 V-1 Kn 50 32.0/2.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 4 Ö-1 6 50 32.0/2.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT Ö= 3 -90 28.0/6.0
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3 V= Kn -140 25.0/9.0
Alf Roos - Claudia Sjöberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 Ö= 10 -140 25.0/9.0
Carin Millar - Lisa Camp Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 Ö+2 3 -170 16.0/18.0
Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö+2 E -170 16.0/18.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Eva Landin - Gunilla Oredsson 2 Ö+2 10 -170 16.0/18.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Stig Unoson - Björn Klefbohm 2 Ö+2 10 -170 16.0/18.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 2 Ö+2 10 -170 16.0/18.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 Ö+2 10 -170 16.0/18.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2 Ö+2 9 -170 16.0/18.0
Agneta Johansson - Fredrik Bonde Thomas Ålander - Christina Kronlund 3NT Ö= Kn -400 7.0/27.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3NT Ö= Kn -400 7.0/27.0
Susanne Ramel - Grete Derand Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski 4 V= Kn -420 2.0/32.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Helena Cewers - Helen Lundin 4 Ö= Kn -420 2.0/32.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 4 Ö= 8 -420 2.0/32.0
Helen Roos - Bo Wendt     - 18.4/-