Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par Simultan TL Lars-Åke 2017-02-27

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.27

? ?
Öst giv
alla i zon
#
kn83
K87
963
KD65
#
D10
E963
Ekn105
1093
#
EK972
1052
D
Ekn82
#
654
Dkn4
K8742
74

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N24322
S25322
Ö108101110
V108101110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Susanne Ramel - Grete Derand Carin Millar - Lisa Camp 4 V-2 K 200 33.0/1.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT V-2 5 200 33.0/1.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Helena Cewers - Helen Lundin 4 V-1 3 100 29.0/5.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 4 Ö-1 2 100 29.0/5.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 Ö= 2 -110 26.0/8.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 1NT V+3 3 -180 24.0/10.0
Eva Landin - Gunilla Oredsson Lars Lindvall - Elisabeth Lindvall 3 Ö+2 7 -200 22.0/12.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Agneta Johansson - Fredrik Bonde 1NT V+4 5 -210 20.0/14.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2NT V+4 3 -240 17.0/17.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT V+4 5 -240 17.0/17.0
Birgit Hartman - Elsa Olsson Helen Roos - Bo Wendt 3NT V= 7 -600 14.0/20.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö= 6 -620 11.0/23.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 Ö= D -620 11.0/23.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 3NT V+1 5 -630 6.0/28.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT V+1 7 -630 6.0/28.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Thomas Ålander - Christina Kronlund 3NT V+1 9 -630 6.0/28.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Alf Roos - Claudia Sjöberg 4 Ö+1 4 -650 2.0/32.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius 3NT V+2 5 -660 0.0/34.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - -/12.5