Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.22

Väst giv
alla i zon
1073
53
KD6543
kn9
kn8542
kn76
E102
K5

KD1098
7
E1087643
EKD96
E42
kn98
D2

Optimalt kontrakt: 6D N-4 -1100
 NT
N19184
S19184
Ö1241258
V1241258
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Lars Svensson Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 2D S= K 670 32.0/0.0
Lars G Svensson - Mona Andersson Per Boberg - Kerstin Boberg 2 S-1 Kn -100 27.0/5.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Christer Östberg - Jan Walhagen 3 S-1 5 -100 27.0/5.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson 4 N-1 K -100 27.0/5.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 S-1 K -100 27.0/5.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö+4 E -170 22.0/10.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 N-2 E -200 18.0/14.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 S-2 K -200 18.0/14.0
Gunlis Åberg - Anna-Greta Ekelund Louise Grandinsson - Ann Lilliengren 2D S-1 E -200 18.0/14.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S-3 6 -300 13.0/19.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 S-3 K -300 13.0/19.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 4 S-4 K -400 10.0/22.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Carin Millar - Bodil Mörnstad 5 Ö+1 E -620 8.0/24.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö+2 E -680 5.0/27.0
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 5 Ö+1 E -680 5.0/27.0
Lars Becklén - Olle Persson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4D Ö+2 E -1190 2.0/30.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3D Ö+3 E -1270 0.0/32.0
Anna Kjellberg - Wiviann Hassel     - 15.0/-