Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Jan Erik 2017-02-22

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.22

Nord giv
N-S i zon
EK86
kn5
Kkn42
KD5
Dkn732
D976
E7
96
9
K10842
1063
10742
1054
E3
D985
Ekn83

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N11115109
S11115109
Ö11731
V11731
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist 3NT N+3 4 690 31.0/1.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3NT N+3 8 690 31.0/1.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N+1 4 630 26.0/6.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT N+1 4 630 26.0/6.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT N+1 2 630 26.0/6.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N-1 4 -100 12.0/20.0
Lars G Svensson - Mona Andersson Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N-1 4 -100 12.0/20.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3NT N-1 4 -100 12.0/20.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N-1 2 -100 12.0/20.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT N-1 4 -100 12.0/20.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 3NT N-1 4 -100 12.0/20.0
Gunlis Åberg - Anna-Greta Ekelund Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT N-1 4 -100 12.0/20.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 3NT N-1 4 -100 12.0/20.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N-1 8 -100 12.0/20.0
Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT N-1 4 -100 12.0/20.0
Lars Becklén - Olle Persson Louise Grandinsson - Ann Lilliengren 3NT N-1 4 -100 12.0/20.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 3NT N-2 4 -200 0.0/32.0
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl     - -/17.1