Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
1093
D53
972
E543
#
Kkn764
E92
K8
K102
#
2
Kkn108764
kn63
kn6
#
ED85

ED1054
D987

Optimalt kontrakt: 5D S-2 -300
 NT
N88364
S98374
Ö451068
V451068
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4D Ö-1 8 200 31.0/1.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 Ö-2 7 200 31.0/1.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 4 Ö-1 8 100 24.0/8.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö-1 E 100 24.0/8.0
Mona Andersson - Lars G Svensson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 Ö-1 E 100 24.0/8.0
Stig Unoson - Magnus Friberg Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö-1 E 100 24.0/8.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö-1 E 100 24.0/8.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö= E -140 18.0/14.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö+1 E -170 16.0/16.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bengt Rylander - Lars Svensson 5 N-4 K -200 14.0/18.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Sonja Christensson - Ulla Öberg 2NT N-5 Kn -250 12.0/20.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3D S-2 E -300 9.0/23.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 5D S-2 E -300 9.0/23.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 5D N-3 2 -500 6.0/26.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö= E -620 3.0/29.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Louise Grandinsson - Christina Leander 4 Ö= E -620 3.0/29.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4D N-5 Kn -1100 0.0/32.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark     - 18.3/-