Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
kn543
K10
KD53
1095
#
86
Ekn7653
E102
Kkn
#
D1092
9
98764
E73
#
EK7
D842
kn
D8642

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -110
 NT
N74656
S74656
Ö69787
V69787
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Davy - Karen Nielsen Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2NT S+1 6 150 32.0/0.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 V-2 K 100 29.0/3.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Mona Andersson - Lars G Svensson 2 V-2 K 100 29.0/3.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 V-1 5 50 22.0/10.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 V-1 10 50 22.0/10.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 2NT Ö-1 Kn 50 22.0/10.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Marianne Falck - Ann Christin Åxman 2 V-1 4 50 22.0/10.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2 V-1 10 50 22.0/10.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 S-1 6 -100 14.0/18.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 2 N-1 9 -100 14.0/18.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Björn Nilsén - Irene Nilsén 1 N-1 9 -100 14.0/18.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 2 N-2 9 -200 9.0/23.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N-2 9 -200 9.0/23.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 S-3 8 -300 4.0/28.0
Stig Unoson - Magnus Friberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N-3 9 -300 4.0/28.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2 N-3 9 -300 4.0/28.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bengt Rylander - Lars Svensson 3 N-4 9 -400 0.0/32.0
Britt Lindberg - Åke Lindström     - -/17.9