Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
863
EDkn5
E83
kn107
#
kn1094
K7
kn92
E986
#
EK
932
D10754
K54
#
D752
10864
K6
D32

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N65876
S65876
Ö77456
V77456
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N= K 140 26.0/6.0
Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 S+2 Kn 140 26.0/6.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N= K 140 26.0/6.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 S+1 9 140 26.0/6.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Mona Andersson - Lars G Svensson 2 N+1 5 140 26.0/6.0
Ulla Borgström - Monica Wester Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 2 N+1 E 140 26.0/6.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bengt Rylander - Lars Svensson 2 N+1 E 140 26.0/6.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 N= E 110 16.0/16.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N= E 110 16.0/16.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S= 8 110 16.0/16.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö-1 5 100 11.0/21.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Stig Unoson - Magnus Friberg 3 Ö-1 10 100 11.0/21.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 N-1 E -50 6.0/26.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Thomas Davy - Karen Nielsen 2 N-1 E -50 6.0/26.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Britt Lindberg - Åke Lindström 3 N-1 K -50 6.0/26.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö= 2 -90 2.0/30.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 N-2 E -100 0.0/32.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg     - 18.2/-