Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Nord giv
alla i zon
#
65
Dkn962
E3
E1092
#
Ekn92
74
9876
kn63
#
KD843
1085
D2
754
#
107
EK3
Kkn1054
KD8

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N11111178
S11111178
Ö00060
V00060
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 4 S+3 9 710 27.3/4.7
Nina Nilsson - Jane Brändemar Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S+3 9 710 27.3/4.7
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 N+2 D 710 27.3/4.7
Britt Lindberg - Åke Lindström Thomas Davy - Karen Nielsen 4 S+3 6 710 27.3/4.7
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Stig Unoson - Magnus Friberg 4 N+3 D 710 27.3/4.7
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N+1 K 650 12.6/19.4
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 4 N+1 K 650 12.6/19.4
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 8 650 12.6/19.4
Sonja Christensson - Ulla Öberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N+1 K 650 12.6/19.4
Björn Nilsén - Irene Nilsén Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N+1 K 650 12.6/19.4
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Marianne Falck - Ann Christin Åxman 4 N+1 K 650 12.6/19.4
Karin Andrée - Agneta Dunemark Mona Andersson - Lars G Svensson 4 N+1 4 650 12.6/19.4
Sven Grahn - Wiveca Lindström Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 4 S+1 2 650 12.6/19.4
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT N= K 600 1.3/30.7
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S= 2 600 1.3/30.7
Ulla Borgström - Monica Wester     - 13.6/-
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson     A+ 22.0/12.6
Bengt Rylander - Lars Svensson Louise Grandinsson - Christina Leander     A- 12.8/19.2