Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
Ekn1072
KD1083
5
E6
#
KD43
6
kn9732
D53
#
86
9752
EK6
Kkn94
#
95
Ekn4
D1084
10872

Optimalt kontrakt: 5D V-3 500
 NT
N651098
S651097
Ö68333
V68343
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 N= E 620 29.0/3.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S= K 620 29.0/3.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bengt Rylander - Lars Svensson 4 N= E 620 29.0/3.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 N= E 620 29.0/3.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3 N+2 E 200 23.0/9.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 2 N+3 E 200 23.0/9.0
Mona Andersson - Lars G Svensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 N+2 E 170 20.0/12.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 2 N+1 E 140 16.0/16.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Stig Unoson - Magnus Friberg 3 N= E 140 16.0/16.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N+1 E 140 16.0/16.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2NT S= E 120 12.0/20.0
Ulla Borgström - Monica Wester Marianne Falck - Ann Christin Åxman 2 N= E 110 10.0/22.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 V-1 K 50 8.0/24.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N-1 E -100 5.0/27.0
Sonja Christensson - Ulla Öberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N-1 E -100 5.0/27.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 N-2 E -200 2.0/30.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N-3 E -300 0.0/32.0
Thomas Davy - Karen Nielsen     - -/13.6