Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-08

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.08

? ?
Öst giv
alla i zon
#
EK106
E752
D4
E106
#
42
K1086
kn862
D32
#
Dkn5
D93
EK7
Kkn98
#
9873
kn4
10953
754

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N45575
S45575
Ö88868
V88868
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Bengt Rylander - Lars Svensson 2 S= 3 110 32.0/0.0
Mona Andersson - Lars G Svensson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT Ö= 3 -90 28.0/4.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT Ö= 10 -90 28.0/4.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Thomas Davy - Karen Nielsen 1NT Ö= 9 -90 28.0/4.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S-1 E -100 21.0/11.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S-1 6 -100 21.0/11.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S-1 2 -100 21.0/11.0
Stig Unoson - Magnus Friberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 S-1 4 -100 21.0/11.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT Ö+1 3 -120 15.0/17.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna 1NT Ö+1 7 -120 15.0/17.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rutger Persson - Claes Nilsson 1NTD Ö= 10 -180 12.0/20.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan Öhman - Judit Derzsi-Jalgard 2 S-2 8 -200 9.0/23.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 2 S-2 4 -200 9.0/23.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NTD Ö+1 9 -380 5.0/27.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Sonja Christensson - Ulla Öberg 1NTD Ö+1 9 -380 5.0/27.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT N-4 8 -400 1.0/31.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Louise Grandinsson - Christina Leander 2 N-4 E -400 1.0/31.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark     - 18.3/-