Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Syd giv
alla i zon
#
K10754
kn
Kkn63
D82
#
ED83
K8543

10963
#
kn
D76
D10842
kn754
#
962
E1092
E975
EK

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N6106109
S6106109
Ö63633
V63633
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Wästberg - Agneta Johansson Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 N= 6 620 36.0/0.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT S= 3 600 33.0/3.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT S= 4 600 33.0/3.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Gunlis Åberg - Mona Berge 2NT S+1 3 150 30.0/6.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 2 N+1 4 140 27.0/9.0
Karen Nielsen - Berit Linse Fredrik Bonde - Inga Derving 3 N= 6 140 27.0/9.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 1NT S+1 3 120 23.0/13.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT S+1 5 120 23.0/13.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Susanne Ramel - Grete Derand 1NT S= 8 90 20.0/16.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S-1 4 -100 13.0/23.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT S-1 3 -100 13.0/23.0
Mats Holm - Anders Edstrand Mari Segerberg - Kerstin Boberg 4 S-1 5 -100 13.0/23.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Elsa Olsson - Birgit Hartman 3NT S-1 3 -100 13.0/23.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Gunnel Gille - Helen Lundin 3NT S-1 3 -100 13.0/23.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT S-1 3 -100 13.0/23.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT S-2 3 -200 4.0/32.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Helen Roos - Louise Nordlindh 4 S-2 10 -200 4.0/32.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Yngve Jarl - Gösta Wiik 3NT S-2 9 -200 4.0/32.0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT S-3 4 -300 0.0/36.0