Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Väst giv
alla i zon
#
1064
K5
Dkn10864
64
#
7
9843
E9532
872
#
Kkn932
Dkn107
7
EKkn
#
ED85
E62
K
D10953

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N78477
S78476
Ö55956
V54856
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Karen Nielsen - Berit Linse 2 Ö-4 K 400 36.0/0.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 1 Ö-2 K 200 32.0/4.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 Ö-2 9 200 32.0/4.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 1 Ö-2 E 200 32.0/4.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2NT S+2 7 180 28.0/8.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3 Ö-1 K 100 23.0/13.0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT Ö-1 3 100 23.0/13.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Helen Roos - Louise Nordlindh 1 Ö-1 E 100 23.0/13.0
Ulla Wästberg - Agneta Johansson Bo Cnattingius - Ingela Roos 2 Ö-1 9 100 23.0/13.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 N-1 D -100 15.0/21.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Yngve Jarl - Gösta Wiik 2NT S-1 9 -100 15.0/21.0
Gunnel Gille - Helen Lundin Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N-1 E -100 15.0/21.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 2NT S-1 7 -100 15.0/21.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Elsa Olsson - Birgit Hartman 3 Ö= K -140 9.0/27.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 Ö= K -140 9.0/27.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Marianne Servin - Ulla Öberg 2 Ö+2 5 -170 6.0/30.0
Susanne Ramel - Grete Derand Mats Holm - Anders Edstrand 3D N-1 E -200 4.0/32.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 3D S-2 7 -500 2.0/34.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4D Ö= E -790 0.0/36.0