Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.06

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
962
KDkn986
Ekn9
E
#
K743
4
52
kn109543
#
ED85
E1032
63
K62
#
kn10
75
KD10874
D87

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N49947
S49947
Ö93485
V93485
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 N+3 6 200 36.0/0.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S+4 4 170 34.0/2.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1 Ö-3 K 150 32.0/4.0
Helen Roos - Louise Nordlindh Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 N= E 140 30.0/6.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Ulla Wästberg - Agneta Johansson 3 S+1 4 130 27.0/9.0
Yngve Jarl - Gösta Wiik Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3 S+1 4 130 27.0/9.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman Susanne Ramel - Grete Derand 2 S+1 4 110 23.0/13.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 S= 4 110 23.0/13.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 5 Ö-2 5 100 20.0/16.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 4 Ö-1 7 50 18.0/18.0
Fredrik Bonde - Inga Derving Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 S-1 4 -100 11.0/25.0
Britta-Lena Rundcrantz - Eva Andersson Stig Unoson - Björn Klefbohm 5 S-1 Kn -100 11.0/25.0
Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna Karen Nielsen - Berit Linse 2 N-1 2 -100 11.0/25.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 S-1 4 -100 11.0/25.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 N-1 K -100 11.0/25.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Gunnel Gille - Helen Lundin 5 N-1 E -100 11.0/25.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 5D S-1 3 -200 2.0/34.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Mats Holm - Anders Edstrand 3D N-1 2 -200 2.0/34.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4D N-1 6 -200 2.0/34.0