Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
ED95
kn1043
1053
E5
#
Kkn76
EK6
92
K962
#
8432
D75
EKD
kn87
#
10
982
kn8764
D1043

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N56555
S56555
Ö87788
V87888
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Davy - Karen Nielsen Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 3NT Ö-3 10 150 41.0/1.0
Magnus Friberg - Björn Klefbohm Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 V-3 3 150 41.0/1.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V-2 E 100 29.0/13.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 V-2 E 100 29.0/13.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Peter Moricz - Bengt Nilsson 4 V-2 4 100 29.0/13.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 Ö-2 2 100 29.0/13.0
Helena Cewers - Helen Lundin Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4 Ö-2 E 100 29.0/13.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö-2 4 100 29.0/13.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Mona Berge - Ulla Öberg 4 V-2 E 100 29.0/13.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4 V-2 E 100 29.0/13.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Mona Andersson - Nina Nilsson 4 V-2 Kn 100 29.0/13.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V-2 E 100 29.0/13.0
Milan Korac - Göran Nilsson Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT Ö-1 10 50 14.0/28.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 V-1 E 50 14.0/28.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3NT Ö-1 4 50 14.0/28.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V-1 E 50 14.0/28.0
Ulla Borgström - Monica Wester Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V-1 E 50 14.0/28.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT V= 3 -90 8.0/34.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö= 9 -110 6.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 1NT Ö+1 6 -120 4.0/38.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT N-4 E -200 2.0/40.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 5D S-4 E -800 0.0/42.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson     - 19.9/-