Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Syd giv
alla i zon
#
E9
Ekn83
105
KDkn87
#
10865
107
Dkn976
E2
#
K732
654
E32
953
#
Dkn4
KD92
K84
1064

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N1061178
S1061068
Ö37263
V37263
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 4 S+1 E 650 32.0/10.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 S+1 E 650 32.0/10.0
Milan Korac - Göran Nilsson Klas Bellander - Jan Clementsson 4 S+1 D 650 32.0/10.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 S+1 D 650 32.0/10.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S+1 D 650 32.0/10.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 4 S+1 E 650 32.0/10.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N+1 E 650 32.0/10.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N+1 6 650 32.0/10.0
Magnus Friberg - Björn Klefbohm Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N+1 2 650 32.0/10.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Mona Andersson - Nina Nilsson 4 S+1 D 650 32.0/10.0
Ulla Borgström - Monica Wester Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N+1 E 650 32.0/10.0
Helena Cewers - Helen Lundin Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3NT N+1 6 630 18.0/24.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+1 2 630 18.0/24.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Mona Berge - Ulla Öberg 3NT N+1 2 630 18.0/24.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Peter Moricz - Bengt Nilsson 4 S= E 620 11.0/31.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 S= 8 620 11.0/31.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S= E 620 11.0/31.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bonnie Clementsson - Lars Becklén 4 S= D 620 11.0/31.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 S+3 D 200 5.0/37.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 S+3 E 200 5.0/37.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 2 S+2 E 170 2.0/40.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4 N-1 6 -100 0.0/42.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson     - 19.9/-