Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
3
1065
KD642
K765
#
Ekn10954
8
Ekn10983
#

Kkn932
75
Ekn10943
#
KD8762
ED74

D82

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -110
 NT
N54667
S64667
Ö79776
V79776
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Thomas Davy - Karen Nielsen 5D V-5 K 1100 42.0/0.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 5D V-3 3 500 40.0/2.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 5D V-2 3 300 38.0/4.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Milan Korac - Göran Nilsson 4 Ö-4 K 200 36.0/6.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-2 K 100 34.0/8.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 S-1 8 -100 31.0/11.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Helena Cewers - Helen Lundin 2 S-1 8 -100 31.0/11.0
Peter Moricz - Bengt Nilsson Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 V= 3 -110 28.0/14.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Mona Berge - Ulla Öberg 3NT N-2 9 -200 25.0/17.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist 3 S-2 8 -200 25.0/17.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3 S-3 E -300 20.0/22.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Klas Bellander - Jan Clementsson 3 S-3 Kn -300 20.0/22.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulla Borgström - Monica Wester 3 S-3 8 -300 20.0/22.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S-4 8 -400 15.0/27.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3 S-4 8 -400 15.0/27.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Magnus Friberg - Björn Klefbohm 3D S-2 8 -500 11.0/31.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3D S-2 8 -500 11.0/31.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4D S-3 E -800 4.0/38.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4D S-3 E -800 4.0/38.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bonnie Clementsson - Lars Becklén 2D S-3 Kn -800 4.0/38.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3D S-3 8 -800 4.0/38.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Mona Andersson - Nina Nilsson 3D S-3 8 -800 4.0/38.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström     - 21.3/-