Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
5
86532
862
Ekn107
#
963
EDkn4
Kkn4
D84
#
Dkn107
K7
10973
K65
#
EK842
109
ED5
932

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N65655
S66655
Ö67678
V67678
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Göran Nilsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 Ö-2 E 200 42.0/0.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 2 V-1 5 100 38.0/4.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 V-1 5 100 38.0/4.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT Ö-1 2 100 38.0/4.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 1NT N-1 10 -50 33.0/9.0
Helena Cewers - Helen Lundin Mona Berge - Ulla Öberg 2 S-1 4 -50 33.0/9.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 1NT Ö= 5 -90 28.0/14.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 Ö= E -90 28.0/14.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT Ö= E -90 28.0/14.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö+1 10 -110 24.0/18.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars G Svensson - Ulla Wästberg 1NT Ö+1 E -120 21.0/21.0
Mona Andersson - Nina Nilsson Ulla Borgström - Monica Wester 2NT Ö= E -120 21.0/21.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Peter Moricz - Bengt Nilsson 1NT Ö+2 5 -150 13.0/29.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 1NT Ö+2 K -150 13.0/29.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT Ö+2 2 -150 13.0/29.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Bonnie Clementsson - Lars Becklén 1NT Ö+2 K -150 13.0/29.0
Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 2NT Ö+1 4 -150 13.0/29.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2NT Ö+1 E -150 13.0/29.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT Ö+3 E -180 4.0/38.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 1NT Ö+3 E -180 4.0/38.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Thomas Davy - Karen Nielsen 1NT Ö+3 E -180 4.0/38.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Magnus Friberg - Björn Klefbohm 3 S-4 6 -200 0.0/42.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson     - 16.6/-