Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
D842
954
Kkn103
108
#
1095
KD73
E854
kn9
#
kn6
E1082
976
D764
#
EK73
kn6
D2
EK532

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N886108
S886108
Ö55635
V55635
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Peter Moricz - Bengt Nilsson 4 N= K 420 36.0/6.0
Mona Berge - Ulla Öberg Klas Bellander - Jan Clementsson 4 S= 5 420 36.0/6.0
Helena Cewers - Helen Lundin Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 N= 9 420 36.0/6.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N= E 420 36.0/6.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ulla Borgström - Monica Wester 4 S= Kn 420 36.0/6.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 N= Kn 420 36.0/6.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Mona Andersson - Nina Nilsson 4 S= Kn 420 36.0/6.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 S+4 E 230 28.0/14.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3 S+1 K 170 18.0/24.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 N+2 6 170 18.0/24.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1 S+3 K 170 18.0/24.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Milan Korac - Göran Nilsson 2 S+2 K 170 18.0/24.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 S+3 K 170 18.0/24.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S+2 3 170 18.0/24.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bo Månsson - Sonja Christensson 2 S+2 Kn 170 18.0/24.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 2 S+2 Kn 170 18.0/24.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Zalman Puterman - Maria Tendler 3 S+1 Kn 170 18.0/24.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 N= K 140 6.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Magnus Friberg - Björn Klefbohm 3 N= 6 140 6.0/36.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 S+1 10 140 6.0/36.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 1NT S+1 3 120 2.0/40.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 4 S-1 Kn -50 0.0/42.0
Agneta Johansson - Lars Svensson     - -/20.7