Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
K7
ED6432
42
D97
#
Ekn98
85
EKD863
2
#
432
kn10
kn7
EKkn864
#
D1065
K97
1095
1053

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -400
 NT
N00720
S00720
Ö1110697
V1110697
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N= E 110 42.0/0.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Magnus Friberg - Björn Klefbohm 3NT V-2 4 100 39.0/3.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Mona Andersson - Nina Nilsson 3 V-2 7 100 39.0/3.0
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 V-1 7 50 30.0/12.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V-1 E 50 30.0/12.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V-1 7 50 30.0/12.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad 4 V-1 E 50 30.0/12.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 V-1 E 50 30.0/12.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Ulla Borgström - Monica Wester 4 V-1 E 50 30.0/12.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Zalman Puterman - Maria Tendler 4 V-1 2 50 30.0/12.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V= 7 -110 22.0/20.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3 V+1 2 -130 19.0/23.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Peter Moricz - Bengt Nilsson 4 V= E -130 19.0/23.0
Helena Cewers - Helen Lundin Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3 V= E -140 16.0/26.0
Mona Berge - Ulla Öberg Klas Bellander - Jan Clementsson 3 V+2 E -150 11.0/31.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Milan Korac - Göran Nilsson 4 Ö+1 7 -150 11.0/31.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 V+2 E -150 11.0/31.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 4 V+1 E -150 11.0/31.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 4 N-4 Kn -400 3.0/39.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bo Månsson - Sonja Christensson 4 N-4 E -400 3.0/39.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 5 Ö= K -400 3.0/39.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 5 Ö= 7 -400 3.0/39.0
Agneta Johansson - Lars Svensson     - -/20.7