Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Rolf 2017-02-01

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.02.01

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
103
K1072
9543
E105
#
D2
9864
EKD106
96
#
E974
E53
872
Kkn7
#
Kkn865
Dkn
kn
D8432

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N84574
S84574
Ö59868
V59868
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Jan Clementsson Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3NTD Ö-2 10 300 42.0/0.0
Milan Korac - Göran Nilsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2NT Ö-2 3 100 39.0/3.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT Ö-2 D 100 39.0/3.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Peter Moricz - Bengt Nilsson 3NT Ö-1 3 50 31.0/11.0
Mona Berge - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö-1 3 50 31.0/11.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Helena Cewers - Helen Lundin 2NT Ö-1 3 50 31.0/11.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT V-1 2 50 31.0/11.0
Mona Andersson - Nina Nilsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 3NT Ö-1 3 50 31.0/11.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT Ö-1 4 50 31.0/11.0
Bonnie Clementsson - Lars Becklén Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Pass   24.0/18.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 V= 5 -90 21.0/21.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 V= 10 -90 21.0/21.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Åke Lindström - Britt Lindberg 2 V+1 10 -110 17.0/25.0
Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 V= 10 -110 17.0/25.0
Bengt Rickenstedt - Jörgen Lerjestad Håkan Linse - Arne Bojesson 2NT V= 7 -120 11.0/31.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2NT Ö= 6 -120 11.0/31.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lisbeth Bengtsson - Lieselotte Wengberg 2NT Ö= 2 -120 11.0/31.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bo Månsson - Sonja Christensson 2NT Ö= 2 -120 11.0/31.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2NT V+1 2 -150 5.0/37.0
Ulla Borgström - Monica Wester Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2NT Ö+1 3 -150 5.0/37.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT Ö= 6 -400 1.0/41.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Magnus Friberg - Björn Klefbohm 3NT V= 2 -400 1.0/41.0
Thomas Davy - Karen Nielsen     - -/19.2