Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
D4
E942
K1064
1076
#
E987
8
E87
Ekn532
#
kn2
KD7653
95
KD4
#
K10653
kn10
Dkn32
98

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N37365
S37365
Ö105968
V105968
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Anders Edstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 4D Ö-1 3 200 36/0
Thomas Hansmark - Anders Ohlsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 V-1 4 100 28/8
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT V-1 4 100 28/8
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3NT V-1 4 100 28/8
Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 Ö-1 D 100 28/8
Louise Grandinsson - Christina Leander Håkan Linse - Arne Bojesson 4 Ö-1 3 100 28/8
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V-1 4 100 28/8
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V-1 4 100 28/8
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 Ö= 9 -110 18/18
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Karin Sjögren - Helen Roos 2 Ö= D -110 18/18
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 Ö= 9 -110 18/18
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 2NT V= 4 -120 14/22
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 V+1 E -130 12/24
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 V+1 6 -140 10/26
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 Ö+2 3 -170 8/28
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Stig Unoson - Björn Klefbohm 5 V= E -600 3/33
Christer Östberg - Jan Walhagen Johan Dieden - Per Henriks 3NT V= 6 -600 3/33
Bo Månsson - Ulla Öberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V= 4 -600 3/33
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT V= 4 -600 3/33