Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
EKkn
EKkn82
K
Ekn53
#
1075
D1094
EDkn42
8
#
862
73
1095
KD964
#
D943
65
8763
1072

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N96998
S96998
Ö36445
V36445
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N+1 K 450 36/0
Thomas Hansmark - Anders Ohlsson Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT S= 4 400 34/2
Göran Nyqvist - Peter Perulf Birgitta Lindblad - Arne Månsson 2 N+3 2 200 31/5
Zalman Puterman - Maria Tendler Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 3 N+2 K 200 31/5
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N+2 K 170 28/8
Håkan Linse - Arne Bojesson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2NT N+1 6 150 26/10
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Bonnie Clementsson - Lars Becklén 2 N+1 5 140 20/16
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Christer Östberg - Jan Walhagen 2 N+1 K 140 20/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N= K 140 20/16
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Louise Grandinsson - Christina Leander 3 N= K 140 20/16
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 N+1 K 140 20/16
Bodil Mörnstad - Carin Millar Johan Dieden - Per Henriks 2 N= K 110 12/24
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 N= 9 110 12/24
Bengt Rylander - Lisbeth Nermar Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N= 7 110 12/24
Ulf Schjånberg - Ulf Öjing Bo Månsson - Ulla Öberg 4 S-1 8 -50 6/30
Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S-1 2 -50 6/30
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N-1 7 -50 6/30
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Karin Sjögren - Helen Roos 4NT S-3 Kn -150 1/35
Jan Clementsson - Anders Edstrand Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 N-3 10 -150 1/35