Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Väst giv
alla i zon
#
EKkn8
K7
Dkn9752
D
#
96542
E108
E
kn865
#
73
Dkn9532
K103
93
#
D10
64
864
EK10742

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N1010588
S1010588
Ö33845
V33845
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Öhman - Gunnar Olsson Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT S= 5 600 35/1
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N= 5 600 35/1
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 Ö-4 E 400 32/4
Rolf Bergström - Christer Löfgren Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4 N= 9 130 26/10
Åke Lindström - Britt Lindberg Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 4 N= D 130 26/10
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 N+2 D 130 26/10
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Jan Clementsson - Anders Edstrand 4 N= D 130 26/10
Håkan Linse - Arne Bojesson Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3 N+1 D 130 26/10
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 3 N= 3 110 19/17
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N+1 2 110 19/17
Christer Östberg - Jan Walhagen Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3 Ö-1 E 100 16/20
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT N-1 D -100 10/26
Stig Unoson - Björn Klefbohm Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT N-1 D -100 10/26
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bo Månsson - Ulla Öberg 5 N-1 5 -100 10/26
Nina Nilsson - Jane Brändemar Karin Sjögren - Helen Roos 5 N-1 D -100 10/26
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 4 N-1 9 -100 10/26
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Johan Dieden - Per Henriks 3 Ö= D -140 3/33
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3 Ö= E -140 3/33
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT N-4 D -400 0/36