Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
5
K85
EKD9642
98
#
EKD7
432
873
K52
#
kn93
E1097
kn5
kn1063
#
108642
Dkn6
10
ED74

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N710668
S710668
Ö63675
V63675
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Björn Klefbohm Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 V-5 E 500 36/0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Johan Dieden - Per Henriks 2 V-2 E 200 34/2
Christer Östberg - Jan Walhagen Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 4 N+1 Kn 150 32/4
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 N= 3 130 19/17
Rolf Bergström - Christer Löfgren Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 N+1 6 130 19/17
Åke Lindström - Britt Lindberg Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 4 N= E 130 19/17
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3 N+1 6 130 19/17
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Jan Clementsson - Anders Edstrand 2 N+2 Kn 130 19/17
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl 2 N+2 Kn 130 19/17
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3 N+1 Kn 130 19/17
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N+1 2 130 19/17
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N+1 Kn 130 19/17
Nina Nilsson - Jane Brändemar Karin Sjögren - Helen Roos 2 N+2 Kn 130 19/17
Håkan Linse - Arne Bojesson Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3 N+1 3 130 19/17
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 3 N+1 3 130 19/17
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 N+1 Kn 110 5/31
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N= E 110 5/31
Jan Öhman - Gunnar Olsson Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT N-1 6 -50 2/34
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bo Månsson - Ulla Öberg 5 N-2 Kn -100 0/36