Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
10653
E5
kn1054
984
#
D8
KDkn43
KD6
E63
#
Ekn742
86
E83
Dkn2
#
K9
10972
972
K1075

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N44322
S44323
Ö89101110
V89101010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Linse - Arne Bojesson Zalman Puterman - Maria Tendler 6NT Ö-3 7 150 36/0
Johan Dieden - Per Henriks Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT Ö-1 5 50 27/9
Christer Östberg - Jan Walhagen Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT Ö-1 5 50 27/9
Bodil Mörnstad - Carin Millar Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT V-1 4 50 27/9
Bo Månsson - Ulla Öberg Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 6NT Ö-1 7 50 27/9
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 3NT Ö-1 5 50 27/9
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4NT V-1 4 50 27/9
Jan Clementsson - Anders Edstrand Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg 3NT Ö-1 7 50 27/9
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ingrid Wallin - Hans Dorthé 5 Ö-1 5 50 27/9
Nina Nilsson - Jane Brändemar Louise Grandinsson - Christina Leander 2NT Ö+1 5 -150 18/18
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3NT Ö= 5 -400 12/24
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT Ö= 5 -400 12/24
Karin Sjögren - Helen Roos Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 3NT Ö= 7 -400 12/24
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö= 7 -400 12/24
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT Ö= 5 -400 12/24
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Mona Andersson - Jan-Erik Olsson 4 V= 4 -420 6/30
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Bonnie Clementsson - Lars Becklén 3NT Ö+1 5 -430 3/33
Åke Lindström - Britt Lindberg Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT Ö+1 5 -430 3/33
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT Ö+2 2 -460 0/36