Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
1063
2
E73
K109875
#
KD
EKD4
D9862
kn3
#
854
108753
Kkn4
E4
#
Ekn972
kn96
105
D62

Optimalt kontrakt: 4D N-2 -300
 NT
N92283
S92283
Ö4101046
V4101046
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 S+1 E 140 36/0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT V= 8 -90 34/2
Louise Grandinsson - Christina Leander Zalman Puterman - Maria Tendler 1NT Ö+2 9 -150 32/4
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö+1 E -170 30/6
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö+2 10 -200 26/10
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V+2 10 -200 26/10
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 2 V+3 5 -200 26/10
Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 1NT V+4 8 -210 22/14
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 4 V= 10 -620 14/22
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 Ö= E -620 14/22
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Johan Dieden - Per Henriks 4 Ö= E -620 14/22
Bo Månsson - Ulla Öberg Stig Unoson - Björn Klefbohm 4 Ö= 2 -620 14/22
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Christer Östberg - Jan Walhagen 4 Ö= E -620 14/22
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Clementsson - Anders Edstrand 4 Ö= D -620 14/22
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Karin Sjögren - Helen Roos 4 V= 8 -620 14/22
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Thomas Hansmark - Anders Ohlsson 4 Ö+1 10 -650 3/33
Bodil Mörnstad - Carin Millar Åke Lindström - Britt Lindberg 4 Ö+1 10 -650 3/33
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bonnie Clementsson - Lars Becklén 4 Ö+1 10 -650 3/33
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Håkan Linse - Arne Bojesson 4 Ö+1 10 -650 3/33