Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2016-11-23

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.11.23

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
109865
Ekn9
9
ED65
#
7
K1063
E875
K843
#
EKkn43
752
kn4
kn102
#
D2
D84
KD10632
97

Optimalt kontrakt: 3 S= 110
 NT
N69666
S69666
Ö74656
V74666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bonnie Clementsson - Lars Becklén 4 Ö-4 9 200 36/0
Mats Ekdahl - Stefan Rosenberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 V-3 9 150 33/3
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Håkan Linse - Arne Bojesson 2NT V-3 9 150 33/3
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ulf Schjånberg - Ulf Öjing 2 S+1 7 110 27/9
Louise Grandinsson - Christina Leander Zalman Puterman - Maria Tendler 2 S+1 6 110 27/9
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 N= 4 110 27/9
Lindgren Carl-Johan - Svante Dahl Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 S= 7 110 27/9
Bodil Mörnstad - Carin Millar Åke Lindström - Britt Lindberg 2NT V-2 5 100 18/18
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 V-2 9 100 18/18
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Johan Dieden - Per Henriks 2NT V-2 9 100 18/18
Gunilla Ljung - Anita Olofsson Christer Östberg - Jan Walhagen 2 Ö-2 9 100 18/18
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Karin Sjögren - Helen Roos 2 V-2 9 100 18/18
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 S= 7 90 12/24
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Clementsson - Anders Edstrand 2 Ö-1 D 50 9/27
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bengt Rylander - Lisbeth Nermar 2 V-1 9 50 9/27
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Thomas Hansmark - Anders Ohlsson Pass   6/30
Bo Månsson - Ulla Öberg Stig Unoson - Björn Klefbohm 2 N-1 Kn -100 3/33
Nina Nilsson - Jane Brändemar Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 N-1 2 -100 3/33
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N-2 Kn -200 0/36