Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
E3
KD7643
D96
K3
#
D109862
E105
103
kn10
#
4
kn8
kn52
E986542
#
Kkn75
92
EK874
D7

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N6111088
S6111088
Ö72252
V72252
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Olsson - Jan Öhman Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 N+1 E 450 30.0/2.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 N+1 E 450 30.0/2.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N+1 E 450 30.0/2.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Elsa Andersson - Anita Persson 3NT S+1 8 430 24.0/8.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman 3NT S+1 2 430 24.0/8.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT N+1 3 430 24.0/8.0
Hanna Lewandowski - Christina Leander Marianne Servin - Ulla Öberg 4 N= 4 420 17.0/15.0
Lars Persson - Olov Hägerfors Kent Hermansson - Lars Becklén 4 N= 4 420 17.0/15.0
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Agneta Johansson - Bengt Rylander 4 N= 4 420 17.0/15.0
Helena Cewers - Gunnel Gille Grete Derand - Susanne Ramel 4 N= 4 420 17.0/15.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar 3 N+1 E 170 11.0/21.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Mats Holm - Svante Berglund 3 N+1 4 170 11.0/21.0
Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad Gunlis Åberg - Jane Girdo 3 N= 4 140 7.0/25.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 N= 4 140 7.0/25.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Bodil Wikström - Ulla Lundström 3 Ö-1 E 100 4.0/28.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Berit Linse - Irene Nilsén 4 N-1 E -50 1.0/31.0
Rolf Jönsson - Jan Strandberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N-1 E -50 1.0/31.0
Terezia Lagerman - Stig Unoson     - -/15.5