Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Väst giv
alla i zon
#
Kkn84
632
754
Dkn10
#
E1076
Ekn9
3
EK863
#
953
K1085
Ekn1092
7
#
D2
D74
KD86
9542

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N43324
S43324
Ö91010109
V91010109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Lars Persson - Olov Hägerfors 3NT Ö-2 6 200 30.0/2.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Agneta Johansson - Bengt Rylander 3NT Ö-2 D 200 30.0/2.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT V-2 4 200 30.0/2.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Helena Cewers - Gunnel Gille 3NT Ö-1 2 100 22.0/10.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT Ö-1 9 100 22.0/10.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Grete Derand - Susanne Ramel 2NT Ö-1 K 100 22.0/10.0
Mats Holm - Svante Berglund Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT V-1 4 100 22.0/10.0
Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT V-1 4 100 22.0/10.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Elsa Andersson - Anita Persson 2NT Ö= 4 -120 14.0/18.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Hans Ryning - Gösta Wiik 2NT Ö= 2 -120 14.0/18.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Terezia Lagerman - Stig Unoson 2NT Ö= 2 -120 14.0/18.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2 V+1 D -140 10.0/22.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Willy Landgren - Bibi Jönsson 1NT Ö+2 4 -150 8.0/24.0
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1 V+3 D -170 5.0/27.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Rolf Jönsson - Jan Strandberg 2 Ö+2 K -170 5.0/27.0
Berit Linse - Irene Nilsén Hanna Lewandowski - Christina Leander 2NT Ö+2 K -180 2.0/30.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 Ö= K -620 0.0/32.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund     - 17.6/-