Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
987
Ekn952
K
E653
#
654
84
kn9863
K72
#
EKkn32
D103
E1072
4
#
D10
K76
D54
Dkn1098

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N94947
S94947
Ö49495
V49495
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Holm - Svante Berglund Gunnar Olsson - Jan Öhman 5D V-4 E 1100 32.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 Ö-2 6 200 30.0/2.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Helena Cewers - Gunnel Gille 3 N+1 E 170 28.0/4.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Agneta Johansson - Bengt Rylander 2 N+1 E 140 24.0/8.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 N= E 140 24.0/8.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3 N= E 140 24.0/8.0
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 S+1 4 110 16.0/16.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3 S= 6 110 16.0/16.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Hans Ryning - Gösta Wiik 3 S= 6 110 16.0/16.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3 S= 5 110 16.0/16.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Terezia Lagerman - Stig Unoson 3 S= Kn 110 16.0/16.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Elsa Andersson - Anita Persson 3 Ö-1 K 100 10.0/22.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Grete Derand - Susanne Ramel 4 N-1 E -50 8.0/24.0
Berit Linse - Irene Nilsén Hanna Lewandowski - Christina Leander 2 Ö+1 6 -110 6.0/26.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Lars Persson - Olov Hägerfors 3 Ö+1 8 -130 4.0/28.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 Ö= K -140 2.0/30.0
Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 Ö+1 K -170 0.0/32.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund     - 17.6/-