Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp max 54 par TL Gun 2016-10-24

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.10.24

? ?
Syd giv
alla i zon
#
D84
kn85
EK873
E8
#
kn7
EK10
kn10964
D42
#
K652
642
5
Kkn976
#
E1093
D973
D2
1053

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N67887
S67887
Ö75556
V76556
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Lars Becklén Elsa Andersson - Anita Persson 1NT V-2 3 200 32.0/0.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Berit Linse - Irene Nilsén 1NT S+2 E 150 30.0/2.0
Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar Bodil Wikström - Ulla Lundström 1 S+2 E 140 28.0/4.0
Claudia Sjöberg - Håkan Myrhagen Hanna Lewandowski - Christina Leander 1NT N+1 6 120 25.0/7.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 1NT N+1 7 120 25.0/7.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Grete Derand - Susanne Ramel 1 S+1 E 110 22.0/10.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 1NT S= Kn 90 20.0/12.0
Lars Persson - Olov Hägerfors Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 1NT N-1 7 -100 11.0/21.0
Helena Cewers - Gunnel Gille Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 1NT N-1 6 -100 11.0/21.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Jane Girdo 1NT N-1 7 -100 11.0/21.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 2NT N-1 7 -100 11.0/21.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Rolf Jönsson - Jan Strandberg 3NT N-1 6 -100 11.0/21.0
Mats Holm - Svante Berglund Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT N-1 6 -100 11.0/21.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Terezia Lagerman - Stig Unoson 1NT N-1 10 -100 11.0/21.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT S-1 Kn -100 11.0/21.0
Agneta Johansson - Bengt Rylander Greger Jonsson - Marianne Falck 1NT N-2 7 -200 1.0/31.0
Britta-Lena Rundcrantz - Birgit Hartman Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT N-2 7 -200 1.0/31.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde     - -/12.4